rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - październik 2010Chciałbym postawić sprawę jasno. Otóż zastanawiam się czy prawdziwy bloger powinien zaprzestać publikowania nowych artykułów na czas kampanii wyborczej, jeśli chce kandydować?

Czy wiarygodność blogera obniży się z chwilą gdy ogłosi, że kandyduje w wyborach samorządowych ? Jaki wpływ na obiektywizm blogera może mieć jego zaangażowanie po określonej stronie sceny politycznej ? Nie ma czegoś takiego jak solidarność blogerów, ale znaczenie internetu w kształtowaniu opinii publicznej ciągle wzrasta.

Dlaczego dzisiaj akurat o tym piszę ?

Otóż chcę pozostać wiarygodny dla czytelników i tak jak szczerze opisuję fakty, wydarzenia oraz przedstawiam swoje opinie, tak samo szczerze stawiam pytania w sprawie wiarygodności blogera, który zamierza wystartować do wyborów samorządowych.

Czy w trakcie kampanii wyborczej godzi się zamieniać swój blog w ulotkę wyborczą pełną obietnic ?

Z drugiej jednak strony, jak bloger zdoła uniknąć pokusy autoreklamy, gdy już zostanie oficjalnie zarejestrowany jako kandydat na radnego miasta, lub radnego Sejmiku ?

Tworzyć inny blog pod tym samym nazwiskiem i nazwać go blogiem kampanijnym?

Udawać, że się nic nie zmieniło mimo toczącej sie kampanii wyborczej i dalej robić swoje ?

Tylko kto w to uwierzy, że bloger, który kandyduje, pisze obiektywnie o partii, która go promuje ?

Zadałem szereg pytań i będę wdzięczny każdemu blogerowi, który włączy sie do dyskusji, gdyż moim zdaniem warto porozmawiać na ten temat w sytuacji, kiedy tysiące mniej lub bardziej aktywnych blogerów już wkrótce znajdzie się na listach kandydatów w wyborach samorządowych.

Rajmund Pollak

2010-10-17 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Niewielu "ekspertów ekonomicznych" zwraca uwagę na obniżanie konkurencyjności polskich produktów na skutek wysokich stawek VAT. Gdyby stawka VAT wynosiła 7% to już na "dzień dobry" większość naszych towarów byłyby tańsza o 15%, czyli bardziej opłacalne byłyby polskie produkty od importowanych z krajów UE.

Siła nabywcza obywateli też byłaby o 15 % wyższa, czyli kupowaliby więcej towarów, czyli rolnictwo polskie i przemysł musiałoby zwiekszyć produkcję, czyli wzrosłoby zatrudnienie, a zatem spadłoby bezrobocie .

Spadek bezrobocia spowodowałby obniżenie wydatków z budżetu państwa na zasiłki, na aktywizacje zawodową, na szkolenie bezrobotnych i zmniejszyłaby się również liczba podań o dofinansowanie czynszów, bo więcej ludzi miałoby pracę.

Wzrost siły nabywczej obywateli skutkowałby również wzrostem przychodów państwa z PIT i CIT, bo zwiększenie zatrudnienia spowodowałoby w naturalny sposób wzrost przychodów z podatku dochodowego pracodawców i pracobiorców.

Dnia 13 października 2010 roku odbyły się w Warszawie, Katowicach, Toruniu, Krakowie, Poznaniu, Bielsku - Białej, Wrocławiu i Łodzi protesty przeciw wzrostowi podatku VAT w Polsce.

W Bielsku-Białej organizatorami pikiety pod Urzędem Skarbowym była młodzież z inicjatywy społecznej KONTESTACJA, prowadząca również internetowe radio - kontestacja.com .

Główne hasło pikiety było umieszczone na transparencie i brzmiało : "Podatek VAT to gospodarki kat !"

Młodzi ludzie wznosili okrzyki: Niskie podatki dla ojca i matki !

Wyliczono, że już teraz suma obciążeń podatkowych pracujących na umowy o pracę przekracza 80% ich przychodów , co powoduje wzrost szarej strefy, bo zaczyna opłacać się praca na czarno.

Gdy podatki dochodowe + ZUS + ubezpieczenia zdrowotne+VAT+opłaty skarbowe+cła+akcyza+opłaty rejestracyjne+OC itd. osiągną w sumie 100%, to cała gospodarka padnie !!!

Rząd zapomina, że istnieją granice, powyżej których wzrost podatków, powoduje spadek realnych przychodów i pęd całej gospodarki w dół, po równi pochyłej aż do katastrofy !

Rajmund Pollak

2010-10-14 | Dodaj komentarz
ByteEater
2010-10-15 23:35:43
Jako organizator protestu dziękuję za Pański udział i opisanie tego wydarzenia na blogach. Moje pytanie do treści wpisu jest następujące: skąd pochodzi liczba 80%? Ciekawi mnie źródło, bo jeśli jest renomowane, to może warto będzie wykorzystywać tę informację powołując się na nie. I jeszcze jedna sprawa, jeśli można: jak się z Panem skontaktować (np. przez E-mail)? Krzysztof Maczyński
Rajmund Pollak
2010-10-16 08:16:52
Szanowny Panie, Aby się ze mną skontaktować wystarczy, że Pan prześle listem lub kartą pocztową własny swój E-mail na adres : Rajmund Pollak 43-309 Bielsko-Biała9, skrytka pocztowa Nr 10. Natomiast te 80% to łatwo może Pan sam wyliczyć, sumując : podatek dochodowy + ZUS ( pracownika +pracodawcy)+ ubezpieczenia zdrowotne+VAT+opłaty skarbowe+cła+akcyza+opłaty rejestracyjne+OC +abonament RTV(który też jest podatkiem)+opłaty sądowe(np. za zaświadczenie o niekaralności)+podatek gruntowy+podatek od nierucomości(dla tych, którzy je posiadają)+podatek drogowy (ukryty w cenie paliw)+podatek Belki od oszczędności . Pozdrawiam
1234
2010-10-16 13:34:00
No to już pan ma renomowane źródło :-)
Rajmund Pollak
2010-10-16 20:18:52
@ 1234 Muszę przyznać, że inteligentny z Pana (Pani ?) dowcipniś. Cenię poczucie humoru, dlatego też się uśmiechnąłem po przeczytaniu tego wpisu.1234, ale ciekawy jestem jeszcze Pana (Pani) opinii na temat VAT. Pozdrawiam


Wiele ryzykuję pisząc ten tekst, ale w końcu ktoś powinien przestać się bać rosnących w Europie, w Ameryce Południowej i w USA wpływów włoskich mafii. Zacznę od zdemaskowania nazw i zakresów działalności trzech najpotężniejszych .

Wbrew pozorom najbardziej niebezpieczną w skali Włoch nie jest mafia sycylijska, lecz kalabryjska mafia Ndrangheta, której nazwa pochodzi od greckiego słowa"andranghetos", co oznacza czlowieka dzielnego, przebieglego .

Mafia ta zawłaszcza ponad 3 proc. włoskiego PKB i ponad 18 proc. dochodu południowowłoskiego regionu Reggio Calabria . Domeną mafiozów z Reggio Calabria są głównie : handel narkotykami, haracze i przechwytywanie zamówień rządowych, jednak od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku mafia kalabryjska zajmuje się również międzynarodowym handlem bronią i współpracuje ze służbami specjalnymi wielu krajów, co zapewnia niektórym mafiozom bezkarność .

Mimo swej dominujacej pozycji Ndrangheta nie jest zbyt znana na arenie międzynarodowej, gdyż jest najbardziej okrutna wobec jakiejkolwiek niedyskrecji i stosuje metody skrytobójstwa swoich przeciwników.

Najbardziej znaną na świecie mafią włoską jest oczywiście mafia sycylijska.

Mafia sycylijska powstała w XIX wieku. Początkowo celem dzialalnosci jej członkow była obrona ludności, glownie wiejskiej, przed okrucieństwem obcych wojsk i napadami zbójeckimi. Była ugrupowaniem o korzeniach ziemiańskich. Z czasem przeobraziła się w organizację przestepczą przenikajaca do aparatu władzy.

Mafia sycylijska współpracowała w pewnym zakresie z aliantami lądujacymi na tej wyspie, co pomogło potem niektórym mafiozom na odgrywanie roli antyfaszystów.

Po II wojnie swiatowej członkowie sycylijskiej mafii dorobili sie ogromnych fortun na przemycie alkoholu, hazardzie, prostytucji, handlu środkami odurzajacymi oraz inwestycjach budowlanych.

Członkowie mafii sycylijskiej wywodzą się z prowincji sycylijskich: Palermo, Katania i Agrigento. W sklad organizacji wchodzi 76 rodzin i ponad 1200 zaprzysieżonych czlonków "honorowych". Dzialaniami przestepczymi kieruje Komisja Miedzyprowincjonalna.

Pod koniec lat piecdziesiatych mafia sycylijska przeobrazila sie w ogólnoświatową organizację przestepczą, zajmujacą się przede wszystkim handlem heroina i kokaina oraz bronia, a także wymuszeniami, realizacja opłacalnych zamówien publicznych. Stopniowo "opanowywala" strategiczne miasta świata na wszystkich kontynentach.

Z nie potwierdzonych informacji wynika, że organizacja ta lokuje swe pieniądze także w Polsce, w przedsiewzięciach gospodarczych.

Popularne okreslenie "mafia" odnosi sie wlasnie do tej organizacji. Jej definicje stworzyl Niccolo Machiavelli.

Podstawowym celem (nieodzowna cecha) działania jest pozyskanie na swoją stronę lapówką, szantażem lub terrorem przedstawicieli policji, sądownictwa, administracji państwowej i samorządowej i polityków, oraz dziennikarzy .

Na świecie najbardziej znaną filią mafii sycylijskiej jest Cosa Nostra w USA, która przyjmuje w swoje szeregi mafiozów "spalonych" już we Włoszech, oraz zajmuje się praniem brudnych pieniędzy z przestępczej działalnosci mafii na całym globie .

Cosa Nostra jest niezwykle okrutna i potrafi przekazywać "przecieki" do mediów na temat zabójstw skruszonych mafiozów.

Bardzo wpływową mafią w sferach gospodarczych Włoch jest mafia neapolitańska, zwana także Cammora.

Cammora (kamora) jest organizacją najbardziej wewnetrznie spójną, unikajacą "rodzinnych" spięć.

Jej czlonkowie wywodzą się głównie z Neapolu. Od powstania (XVIII w.) dziala przy użyciu podobnych środkow jak mafia sycylijska , czyli :

omerta - zmowa milczenia,

vendetta - zemsta

i... dyscyplina.

Stosuje przemoc, groźby i korupcje. Podstawowym źrodłem dochodów mafii neapolitańskiej jest przemyt, kradzieże i wymuszenia, a również (w mniejszym wymiarze niż w przypadku mafii sycylijskiej), obrót narkotykami.

Organizacja składa się z 30 klanów podzielonych na 30 grup, w skład których wchodzi 106 rodzin oraz ok.5 tysięcy "czlonków honorowych".

Camorra stale poszerza strefy wpływów i oprócz Neapolu opanowała sąsiednie prowincje.

Po rozłamie w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia powstała- "nova camorra" oraz nowe rodziny.

Organizacja ma liczne wpływy w Ameryce Południowej, gdzie na jej potrzeby produkowana jest kokaina, oraz Ameryce Północnej, głównym jej rynku zbytu.

Jako ciekawostkę należy dodać, że zarówno mafia sycylijska jak i neapolitańska wkroczyły już na rynek Rosji, gdzie szkolą nowych "członków honorowych" .

Mafia neapolitańska i sycylijska weszły w XXI wieku wraz z rosyjskimi "towarzyszami" na rynek turystyki i hotelarstwa oraz restauracji, a także bankowości, jako dziedzin, które umożliwiają (zarówno mafiom wloskim jak i rosyjskim oraz Cosa Nostra z USA) na pranie brudnych pieniędzy .

Współczesne mafie mają podzielone strefy wpływów i raczej wzajemnie nie wchodzą sobie w drogę, choć poszczególne rodziny często ze sobą ostro rywalizują w zdobywaniu nowych obszarów dominacji .

Współcześni mafiozi nie biegają po ulicach z pistoletami maszynowymi, lecz zatrudniają często uczciwych ludzi, na etatach specjalistów od inwestycji, lub piorą brudne pieniądze w legalnych firmach. Zajmują się często handlem zagranicznym, lub przepływem walut między bankami różnych krajów świata. Mafiozi chętnie pożyczają pieniądze na lichwiarski procent i potem już ....legalnie zajmują nieruchomości pożyczkobiorcy.

Rajmund Pollak

2010-10-09 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Młodzi ludzie niszczą zdrowie, a nawet umierają pod wpływem zażywania narkotyków, dopalaczy i palenia "marihy" , a okazuje się , że zamiast walki z tymi groźnymi nałogami, ktoś zezwolił na legalny marsz wyznawców marihuany .

Warto poznać imię nazwisko i funkcję samorządowca który wydał zgodę na marsz "Wyzwolenia Konopii" !

Powinno być ujawnione również nazwisko i stopień oficera Policji, który wydał rozkaz do użycia radiowozu policyjnego do.... "ochrony" tego marszu .

Tych młodych ludzi należało przede wszystkich zbadać probierzami trzeźwości oraz sprawdzić ilu z nich posiada przy sobie narkotyki i marihuanę !

Walki z narkomanią nie można prowadzić zezwaleniami na marsze ..."zalegalizowania marihuany" .

Już dawno wykazano, że marihuana stanowi wstęp do narkomanii, a zatem powinno być zero tolerancji dla narkotyków i zero tolerancji dla marihuany i jej kolporterów .

Rajmund Pollak

2010-10-03 | Dodaj komentarz
polska to kraj DEMOKRATYCZNY
2010-10-04 22:33:11
Odpowiedź na pytanie: kto zezwolił na taki marsz? Jest równie głupia jak samo pytanie. Nikt nie musi wydawać zgody na manifestacje. A organ gminy musi zapewnić bezpieczeństwo jego uczestników. (Ustawa o gromadzeniach). Konwencja praw człowieka mówi również, że człowiek ma prawo do publicznego manifestowania swoich poglądów, nawet gdy są one skrajnie rażące dla reszty społeczeństwa. Moim zdaniem powinno być "zero tolerancji" dla takich jednostek aspołecznych jak Pan Pollak, z racji tego że są realnym zagrożeniem dla demokracji, swobody wypowiadania własnych poglądów oraz szeregu innych zapisów konstytucji RP. Artykuł 256 kodeksu karnego, przewidujący karę do dwóch lat więzienia (alternatywnie z ograniczeniem wolności lub grzywną) za „publiczne propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa” oraz za takież „nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowych, wyznaniowym...” Bielsko, Podbeskidzie oraz reszta RP są terenami demokratycznyego ustroju politycznego i nie powinno się ich zatruwać faszystowskim pajacowaniem i niekompetentnymi baranami.
Rajmund Pollak
2010-10-05 08:12:34
Polska pisze się z dużej litery przez szacunek dla własnego kraju, a także według zasad ortografii ! Demokracja nie oznacza anarchii, a zatem nie jest dozwolone manifestowanie, ani nawet reklamowanie narkomanii, alkoholizmu, lub marihuany. Widziałem kilka lat temu jak na lotnisku we Florencji, we Włoszech aresztowano i zakuto w kajdanki pasażera tylko dlatego, że po odprawie zapalił sobie papierosa . Według obowiązującego w Polsce prawa, każdy legalny protest czy przemarsz w miejscach publicznych, wymaga zgody władz samorządowych m.in. ze względu na konieczność czasowego ograniczenia ruchu, ale również z przyczyn obiektywnych, bo jeśli wcześniej została wydana zgoda na procesję religijną, to w tym samym czasie i tą samą trasą nie może odbywać się np. rajd rowerowy. Nikt nie ma prawa na wydanie zgody na zlot motocyklistów na Szyndzielni - ze względów ekologicznych itd. itp. Palenie marihuany jest szkodliwe nie tylko dla nieuka, który nie potrafi prawidłowo napisać nawet nazwy własnego państwa, ale przede wszystkim dla środowiska, a także pociąga za sobą koszty społeczne, bo leczenie narkomanów obciąża wszystkich podatników. Zatem według obowiązujących przepisów, można odmówić wydania zezwolenia na marsz zwolenników marihuany tak samo jak można odmówić zezwolenia na marsz pijanych alkoholików. Jeśli natomiast chodzi o zniewagi, które padly pod moim adresem, to oczekuję na podanie przez autora tych oszczerstw jego imienia i nazwiska. Alkoholicy, narkomani i palacze marihuany, często są zwyczajnymi tchórzami, którzy wstydzą się własnych nazwisk .

To nie jest prawda, że Policja nie posiada narzędzi prawnych do walki z dopalaczami ! W kodeksie karnym ( na razie ) istnieje paragraf przewidujący karę za oszustwo !

Sprzedaż dopalaczy w sklepach, które noszą nazwę " kolekcjonerskich " jest moim zdaniem podwójnym oszustwem, gdyż :

1. Takie sklepy z dopalaczami, uwłaczają godności i poczuciu uczciwości właścicieli prawdziwych sklepów kolekcjonerskich, w których sprzedaje się znaczki, monety, antyki itd. itp.

2. Dopalacze w żaden sposób nie można zaliczyć do przedmiotów kolekcjonerskich, a zatem sprzedaż dopalaczy pod pretekstem handlu przedmiotami kolekcjonerskimi jest oszustwem !

Zatem Policja może już zacząć walkę z dopalaczami, choć to jest znacznie trudniejsze zadanie, aniżeli wypisywanie mandatów za nieprawidłowe parkowanie.

W innych miastach radni już rozpoczęli walkę z dopalaczami, a w Bielsku-Białej.... Rada Miasta czekała na początek kampanii wyborczej i teraz ... kandydaci na "nowych" ( dotychczasowych) radnych będą mieli pełne usta haseł i frazesów przeciw dopalaczom .

Moim zdaniem, Rada Miasta powinna jaknajszybciej podjąć uchwałę o zakazie handlu dopalaczami na terenie Bielska-Białej !

Rajmund Pollak

2010-10-02 | Dodaj komentarz
bogdanborgosz
2010-10-02 16:08:42
A może pojęcie kolekcjonerstwo można rozszerzyć i stosować do wszystkiego??? Przykładów bez liku: "Przeterminowane produkty spożywcze powinny we wszystkich sklepach trafiać na stoiska z napisem: "produkt kolekcjonerski" i opatrzone informacją "nie do spożycia"; wycofane żarówki 100W też mogą wrócić jako "wyrób kolekcjonerski nie do użytku domowego"; podobnie zabawki niedopuszczone, tzn. te, które zagrażały zdrowiu lub życiu ze względu na budowę czy skład chemiczny, można by sprzedawać jako wyrób kolekcjonerski dla dorosłych do wieszania pod sufitem. Do wieszania obok tych polityków, któży problemu nie widzą"

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517212
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała